Wygoda, wygląd i koncentracja. Krzesła do sali konferencyjnej – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wielogodzinne szkolenia potrafią być prawdziwą zmorą. Często nawet pomimo szczerych chęci trudno się na nich skupić. Statystyka pokazuje, że nasza koncentracja potrafi poprawnie i wydajnie funkcjonować przez maksymalnie godzinę. Później zazwyczaj z wolna zaczynamy czuć się zmęczeni i niechętni do dalszego słuchania. A jeśli jeszcze na dodatek w sali zastosowano niewygodne krzesła, wówczas zamiast zdobywać nową wiedzę i umiejętności, marzymy tylko, żeby uciec jak najdalej od danego miejsca.

Jakie powinny być odpowiednie krzesła do sal konferencyjnych? Czym muszą się wyróżniać, a co jest zupełnie niedozwolone w meblach tego typu?

Budowa mebli – zacznijmy od informacji bazowych

Nie da się ukryć, meble kupowane do sal wykładowych i konferencyjnych muszą być wytrzymałe w stopniu najwyższym. Dlatego najczęściej są wykonywane z mocnych surowców takich, jak metal, rzadziej drewno. Powinny mieć solidną i trwałą konstrukcję. Przed zakupem należy dokładnie obejrzeć wszystkie elementy nośne, łączenia na śruby, spawy. Od nich w głównej mierze zależy, czy krzesło wytrzyma lata, czy rozpadnie się po jednym sezonie.

Obicia – wygoda i ergonomia

W większości przypadków krzesła konferencyjne są meblami tapicerowanymi, z miękkim siedziskiem i zapieckiem. Znacząco zwiększa to komfort siedzenia, co jest niezmiernie ważne podczas wspomnianego już maratonu szkoleniowego. Najczęściej tkaninowe obicia łatwo dopasowują się do naturalnego kształtu ciała, dzięki czemu można wygodnie oprzeć się na nich bez szkody dla naszego zdrowia i bez pojawiania się dolegliwości bólowych i dyskomfortu.

Wygląd – daj się zaintrygować

Meble konferencyjne zazwyczaj są minimalistyczne i neutralne, pozwalające na wprowadzenie ich do każdej aranżacji wnętrzarskiej. Ich główną cechą jest skrajna funkcjonalność, nie oznacza to jednak, że nie mogą one dobrze się prezentować. Można znaleźć rozwiązania w różnych kolorach – od klasycznych beżów i antracytów, aż po zielenie i modne czerwienie. Pozwala to na znaczące ożywienie przestrzeni szkoleniowej. Nawet intensywne odcienie mogą się sprawdzić, trzeba jednak stosować je z umiarem, żeby ożywiały przestrzeń, a nie rozpraszały uwagę osób doszkalających się.