Plagiat

Testy w zeszycie to nie to samo co krążące artykuły w internecie, jednak wbrew pozorom w każdym z tych miejsc dokładnie chodzi o to samo. Napisanie najlepszej pracy, czy to wypracowania czy też referatu daje nam szansę na stworzenie własnego dzieła.

Internet jest ogromną skarbnicą wiedzy, jednak nie warto wszystkiego kopiować, a raczej nawet nie wolno. Możemy zostać posądzeni o plagiat.
Prawo prawem. Nielegalne przypisywanie sobie cudzych dzieł to bardzo poważne wykroczenie. Zjawisko, które coraz częściej pojawia się nie tylko wśród fachowców, ale także pomiędzy zwyczajnymi uczniami, nieważne czy to przykładowy referat a może esej lub inne dzieło. Wiele osób poszukuje pomocy w odrobieniu zadania domowego, jednak to nie wystarczy by w całości, a czasem w części skopiować tekst innego autora.

Warto reagować na plagiat, nie pozwalać wykorzystywać cudze dzieła jako swoje. Nieuczciwa praktyka jest szczególnie tępiona podczas pisania prac dyplomowych. Nieważne czy to praca inżynierska czy magisterska. Uczelnie radzą sobie z tym problemem wykorzystując specjalne programy antyplagiatowe, które w bardzo krótkim czasie potrafią sprawdzić wiele różnych prac w niewielkim odstępie czasowym. W życiu bywa różnie, niewarto przywłaszczać cudze dzieło, by wszystko się wydało w zaledwie kilka dni, a my będziemy nie tylko stratni o zaliczenie a także o naszą reputację, ewentualne kary finansowe i inne nagany, które nałożyć może na nas każdy kto nie zgodzi się z naszym dziełem i udowodni nam nieuczciwe postępowanie.