Pracuj w Niderlandach

Tysiące Polaków znalazło w ostatnich latach pracę w Holandii. Piękny kraj, słynący z niezwykłych krajobrazów, kanałów, wszechobecnych rowerów oraz ciekawej architektury stał się domem dla chcących dobrze zarabiać przybyszów z Polski. Nic w tym dziwnego ponieważ Niderlandy to państwo, w którym pracy jest mnóstwo, zarobki są bardzo atrakcyjne zaś warunki socjalne dla pracowników oraz jakość życia sprawiają, że wiele osób emigruje tam naprawdę chętnie. Holandia może być celem wyjazdu zarówno dla pracowników sezonowych jak i tych, którzy chcą wyjechać na stałe. Praca Holandia to gwarancja atrakcyjnego wynagrodzenia i wysokiego standardu życia.

Informacje praktyczne

Chcąc podjąć pracę w kraju tulipanów, musimy oczywiście pamiętać o załatwieniu niezbędnych formalności. Pomimo, że Holandia jest członkiem UE to oczywiście i nas obowiązują tam pewne obowiązki. Warto rozważyć skorzystanie z agencji pośrednictwa pracy gdyż zyskujemy wówczas gwarancję podjęcia legalnego zatrudnienia oraz pomoc na każdym kroku. Pośrednik pomoże nam w skompletowaniu dokumentów, przetłumaczeniu ich na język obcy czy rozwiązaniu mogących się pojawić potencjalnych problemów. Korzystając z certyfikowanej agencji oszczędzamy czas i zyskujemy spokój. Warunkiem niezbędnym do pracy w Holandii jest okazanie ważnego dowodu tożsamości oraz posiadanie konta bankowego. Po przyjeździe do Holandii należy uzyskać numer identyfikacji podatkowej – BSN (Sofinummer). Można to zrobić, rejestrując swój pobyt we właściwym urzędzie gminnym w ciągu pięciu dni od dnia przyjazdu. Numer BSN jest konieczny w przypadku konieczności skorzystania z ubezpieczenia lub świadczeń społecznych. Należy również pamiętać o opłaceniu obowiązkowej składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Popularne zawody

Chyba łatwiej byłoby powiedzieć, kto może mieć trudności ze znalezieniem legalnego zatrudnienia niż wymienić wszystkie zawody poszukiwane przez niderlandzkich pracodawców. Zapotrzebowanie na pracowników jest bowiem w Holandii ogromne a przyszli pracownicy mogą wybierać spośród licznych ogłoszeń o pracę. Praca Holandia przeznaczona jest szczególnie dla spawaczy, ślusarzy, magazynierów, operatorów wózków widłowych, pracowników produkcji, handlu i usług, medyków, pielęgniarek, ratowników, wykwalifikowanych opiekunów osób starszych czy fizjoterapeutów. Na oferty pracy nie mogą narzekać także pracownicy fizyczni, robotnicy i budowlańcy. Pracę z pewnością znajdą także kierowcy zawodowi, pracownicy hoteli i restauracji.