Klub szachowy w Twojej szkole

Rozgrywki szachowe w szkole Twojego dziecka? Świetny pomysł!

Twoje dziecko jest fanem szachowych rozgrywek? A może sam zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie ze sobą umiejętność szachowych matów? Jakikolwiek nie byłby powód tego, że zainteresowani jesteście szachami, rozpoczęcie nauki gry w szachy przez Twoje dziecko to właściwa decyzja i zdecydowanie warto wcielać ją w życie.

Korzyści gry w szachy wpływające na Twoje dziecko

Szachy to gra strategiczna, która od najmłodszych lat rozwija, uczy i wpaja wiele praktycznych i przydatnych umiejętności. Podczas rozgrywek szachowych Twoje dziecko rozwija umiejętności strategicznego planowania i uczy się konsekwencji swoich decyzji i działań.

Gra wymusza też pokorę i szacunek do przeciwnika, co przydaje się w relacjach z rówieśnikami. A ponadto rozwija pamięć, koncentrację i zdolność do logicznego myślenia, która przydaje się dziecku w szkole, zwłaszcza podczas lekcji matematyki. Badania wykazały też, iż dziecko, które praktykuje szachy lepiej radzi sobie w szkole i częściej zdobywa osiągnięcia w nauce i wyróżnienia.

Gra od najmłodszych lat

Przygodę z szachami warto rozpocząć jak najwcześniej. Już 3-4 letnie dzieci świetnie radzą sobie z nauką gry w szachy, pod warunkiem, że zajęcia z nimi prowadzi doświadczony, profesjonalny nauczyciel. Inny może zniechęcić malucha do dalszej praktyki szachowej.

Klub szachowy w szkole Twojego dziecka

Jeśli nie jesteś mistrzem szachów, a bardzo chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało się w tym kierunku, warto zapisać je na odpowiednie zajęcia. Umożliwia to szkoła szachowa, która wspiera lekcje szachów w każdej szkole.

Jeśli w placówce, w której uczy się Twoja pociecha nie ma zajęć z królewskiej gry, skontaktuj się z https://www.chessforkids.pl/ i zorganizuj klub szachowy dla Twojego dziecka, jego kolegów, koleżanki i innych zainteresowanych grą w szachy dzieci. ChessForKids zapewnia opiekę najlepszych nauczycieli, którzy doskonale prowadzą zajęcia z gry w szachy odpowiednich dla dzieci w każdym wieku.