Słodkości

Każdy z nas lubi słodycze. Jednak sklepowe rarytasy palce chemii nie kojarzą nam się tak naprawdę z domowymi wypiekami naszych mam i babć. Niestety takich pyszności nie zagwarantuje nam sernik z marketu. Pyszne ciasta są co prawda dostępne w licznych cukierniach, które chwalą się rodzinnymi tradycjami i wieloletnim doświadczeniem na rynku cukierniczy. Nadal jednak z łezką w oku wspominamy smaki dzieciństwa.

Cukiernicze klasyki

Najlepiej wspominamy sprawdzone ciasta. Wielkanocą szalejemy za sernikiem jak u babci czy ucierane bańką cytrynową. Z kolei w trakcie Bożego Narodzenia z lubością sięgamy po piernik czy keks. Triumfy zawsze świeci jabłecznik na kruchym cieście, czy klasyczny biszkopt z kremem czy owocami. Wiele osób przepada wręcz za torami, a do łask znowu wraca słynny przed laty tort “marzenie”. Na samą myśl o tych smakołykach leci ślinka. Mogę się założyć, że każdy z nas z nostalgią wspomina te wypieki, które niestety coraz rzadziej są pieczone przez nowoczesne panie domu.

Nowoczesne wypieki

Współcześnie na półkach cukierni i notatnikach z przepisami królują nowoczesne i szybkie w przygotowaniu ciasta z lekkim kremem. Często przygotowywane w naszych domach są ciasta z półproduktów, po które sięgamy z powodu braku czasu lub pewności siebie. W końcu wiele tradycyjnych ciast nie wykonujemy, bo mówimy się, że nie uda nam się ich prawidłowo przygotować.
Nowoczesne bananowe, serniki na zimno czy ciasta inspirowane batonami wymagają przede wszystkim użycia miksera do dokładnego zmieszania poszczególnych grup składników. I na tym przeważnie kończy się cały wysiłek.
Pyszne wypieki wcale nie muszą być pracochłonne czy szczególnie trudne. Dotyczy to tak samo nowoczesnych wypieków z kremem jak i klasycznych. W końcu przepis na genialną babkę cytrynową jest banalnie prosty i szybki w wykonaniu. Jednak każdy musi się o tym przekonać sam. A chętni mogą poszukać inspiracji na stronach z przepisami na pyszne ciasta i desery. Trzeba tylko uważać, żeby nie przesadzić z ilością cukru.